Martwa natura

Martwa natura to galeria z ciekawymi zdjęciami makro, która nie zawiera jednak żywych stworzeń. Zdjęcia wykonywane są metodą stackingu.

Stacking to technika poprawiania głębi ostrości (GO) obrazu w zdjęciach. Słaba GO wynika ze zbyt małej ilości światła, co przekłada się na niskie wartości przysłony. Lustrzanki z matrycą APS-C dają małą GO. Oczywiście można próbować wykonywać zdjęcia na f/16 czy nawet f/20, jednak efekty ze stackingu są duże lepsze. Do wykorzystania tej techniki wykonuje się kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt/kilkaset takich samych zdjęć, zmieniając tylko w każdym z nich punkt ostrzenia. Po obróbce, polegającej na nałożeniu na siebie zdjęć, powstaje nam obraz ostry w każdym punkcie.

Jeden komentarz dla “Martwa natura

  1. Marzenia to cos co pozwala nam dążyć do prozdu piąć się coraz wyżej dodają nam sił i nigdy nie wątpimy w nie .Choć nie zawsze się spełniają docenimy je , docenimy ich energie ktf3ra promieniuje na nasze serca na umysły wypełnia je cudownymi uczuciami .Życie bez marzeń bez dążeń do czegoś jest smutne .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *